שיקום הפה

כל הדרך לחיוך שלם ובריא

כאשר מדברים על שיקום הפה, הכוונה היא לרוב לבנייה מחדש של שיניים או שימוש בשיניים תותבות. מה שקרה, הוא שאובדן שיניים הפך עם השנים למעין נורמה חברתית: ככל שמזדקנים, כך גדל הסיכוי לאבד את השיניים ואז יש צורך בשיניים תותבות. היום, בזכות פיתוחים חדשים והתקדמות טכנולוגית מרשימה, שני חלקי המשפט לא נכונים בהכרח. ראשית, בעזרת טיפול מונע ודאגה להיגיינת הפה, ניתן למנוע לחלוטין נשירת שיניים ונסיגת חניכיים. אם הבעיה כבר נוצרה, מרפאת בינה מציעה מספר פתרונות חדשניים לשיקום החיוך.

שיניים תותבות

האפשרות הפשוטה והמוכרת ביותר היא, כאמור, שימוש בשיניים תותבות. לא מדובר בהכרח על סט שלם של שיניים כמו שרואים פעמים רבות בסרטים. שיניים תותבות יכולות להחליף שיניים ספציפיות בפה, ולהיות מחוברות אחת לשניה באמצעות "גשר" מיוחד. שימוש בשיניים תותבות (שנקרא גם "שיקום פה נייד"), הוא זול יותר, פשוט ומהיר יותר משיקום פה קבוע, אך יש לו גם מספר חסרונות: ראשית, יש לנקות את השיניים פעמיים ביום בחומר מיוחד, לזכור להרכיב אותן כל יום ולעתים יש גם לבצע בהן תיקונים והתאמות.

שתלים דנטליים

בשנים האחרונות, עם התגברות הצורך בפתרון קבוע, יעיל והגיוני יותר לטיפול באובדן שיניים, גדל השימוש בשיקום פה קבוע, אלו הם השתלים הדנטליים. השתלת שיניים עשויה להישמע כמו תהליך מפחיד ומאיים לרוב האנשים. זה אכן לא תהליך פשוט, ויש צורך ברופאים מומחים שיבצעו אותו. אך רופא מנוסה הנעזר בציוד מתאים מסוגל לבצע את ההליך בהצלחה ביום אחד, בהרדמה מקומית ולהשיב את המטופל לשגרת חייו בקלות. שתלים דנטליים מספקים תחושה זהה לשיניים רגילות, ודורשים טיפול דומה לשיניים האמיתיות.

לפני שבוחרים

לפני שמחליטים איזה טיפול הוא המתאים ביותר עבורכם, אנו ממליצים להגיע למרכז בינה לשיקום הפה והלסת. במרכז תוכלו להתייעץ עם הרופאים המומחים ולקבל מספר חוות דעת והצעות לקראת תהליך שיקום הפה. חשוב שתקבלו מידע רב ככל הניתן על התהליך שתחליטו שמתאים לכם. כך תוודאו שאתם מקבלים בדיוק את מה שאתם צריכים, וגם תוכלו להירגע כשתבינו מה בדיוק הולך לקרות. רוצים לקבל עוד פרטים על טיפול או תהליך? אנו מזמינים אתכם להתקשר למרכז בינה בטלפון: 02-9669562