יישור שיניים

אורתודנטיה – ללכת בדרך הישר

כשמדברים על אורתודנטיה, מתכוונים לרוב לטיפולים מורכבים יחסית, שתכליתם גם אסתטית וגם בריאותית. שיניים ישרות שנוגעות אחת בשניה נחשבות למראה המושלם עבור החיוך, ולא סתם. שיניים ישרות, לא צפופות מדי ולא מרווחות מדי, הן סימן לשיניים ולסת בריאה ותקינה. שיניים צפופות מדי (עד כדי מצב ששן אחת "עולה" על השניה) או מרווחות מדי יכולות להצביע על חוסר התאמה בין השיניים לצורת הלסת. ליקויים במבנה השיניים יכול לנבוע מסיבות נוספות, ומומלץ להתייחס לבעיות מבנה ברצינות ולטפל בהן כמה שיותר מוקדם.

כשנגיע לגשר

ילדים רבים מסתובבים עם גשר בשיניים במהלך השנים המוקדמות של בית הספר. כדאי להתחיל תהליך של יישור שיניים מוקדם ככל הניתן, כיוון שניתן לעבור אותו גם לפני שכל שיני החלב התחלפו. בדרך זו נוכל למנוע בעיות עתידיות ולהבטיח שיניים ישרות ובריאות. לעומת זאת, לא רק לילדים מוצע טיפול באמצעות גשר. אנשים בכל גיל יכולים להיעזר בגשר כדי לתקן את מבנה השיניים ולשנות את צפיפותן להשגת המראה הנחוץ. גשר יכול לעזור גם במניעת "קליקים" וכאבים שנוצרים בלסת כתוצאה ממבנה בעייתי.

השלך עוגן

כדי להזיז שיניים ממקום למקום באופן טבעי והדרגתי, יש לעתים צורך בשתלים אורתודנטיים. השתלים משמשים למעשה נקודת עיגון בלסת, אליה יימשכו השיניים לאט-לאט, עד שיגיעו למקומן הרצוי. יש לציין כי שתלים אורתודנטיים שונים משתלים דנטליים. מדובר בהליך פשוט בהרבה, המבוצע תחת הרדמה מקומית ותפקידו למנוע "בריחה" של הגשר, כך שפעולתו לא תופרע או תשובש.

לא לילדים בלבד

יישור שיניים הוא תהליך מעט שונה בין ילדים ומבוגרים, כיוון שאצל מבוגרים הסתיימה גדילת העצמות ומבנה השיניים והלסת מקובע יותר ומורכב יותר לשינוי. טיפול מקצועי על ידי צוות הרופאים של מרכז בינה מאפשר גם למבוגרים להשיג את החיוך הישר שתמיד רצו. מגוון אפשרויות גדול מבטיח טיפול פשוט ואסתטי, ומונע בעיות חמורות בעתיד, שימוש בשיניים תותבות, צורך בעקירה ובטיפולים מסובכים שעשויים להיות כואבים.
כדי למצוא את הפתרון שמתאים במיוחד לכם, מומלץ לפנות למרכז בינה לפגישת ייעוץ ללא תשלום – חייגו: 02-9669562.